Notice: register_sidebar işlevi yanlış çağrıldı. "Kenar çubuğu 1" kenar çubuğu için id parametre dizisi belirtilmemiş. "sidebar-1" varsayılanına dönülüyor. id değerlerini kendiniz "sidebar-1" olarak düzenleyip, bu iletiyi gizleyebilir ve var olan kenar çubuğunun içeriğini koruyabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen WordPress hata ayıklama bölümüne bakın. (Bu ileti 4.2.0 sürümünde eklendi.) in /home/u1302168/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Notice: register_sidebar işlevi yanlış çağrıldı. "Footer" kenar çubuğu için id parametre dizisi belirtilmemiş. "sidebar-2" varsayılanına dönülüyor. id değerlerini kendiniz "sidebar-2" olarak düzenleyip, bu iletiyi gizleyebilir ve var olan kenar çubuğunun içeriğini koruyabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen WordPress hata ayıklama bölümüne bakın. (Bu ileti 4.2.0 sürümünde eklendi.) in /home/u1302168/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Türkiye’ye 90 milyon Euro’luk tazminatı kapatma çağrısı « Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

Türkiye’ye 90 milyon Euro’luk tazminatı kapatma çağrısı « Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

15 Haziran 2024 - 01:14

Türkiye’ye 90 milyon Euro’luk tazminatı kapatma çağrısı

Türkiye’ye 90 milyon Euro’luk tazminatı kapatma çağrısı
Son Güncelleme :

17 Eylül 2021 - 21:22

Fileleftheros’un haberine göre Strazburg’ta dün tamamlanan Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi toplantısında Türkiye’nin Titina Loizidu davasının gözetimini kapatma girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığını yazdı.

Türkiye’ye 90 milyon Euro’luk tazminatı kapatma çağrısı

Rum Haber Ajansı, diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberinde, Avrupa Konseyi üyesi 47 ülkenin, Türkiye’nin 1998 yılındaki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararını uygulama için yapması gerekeni yaptığı konusunda ikna olmadığını belirtti.

Aynı kaynaklar, Türkiye’nin AİHM kararının gözetiminin kapatma girişiminin ilk olmadığını, bununla birlikte bunun gözetimde kalmasının da önemli olduğunu söyledi.

Gazete haberinde, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’nin buna eş zamanlı olarak Ksenis-Arestis toplu başvurusundan Timvios ve Aleksandru davalarının gözetimini, uzlaşma sağlanması nedeniyle kaldırılmasına karar verdiğini yazdı.