Notice: register_sidebar işlevi yanlış çağrıldı. "Kenar çubuğu 1" kenar çubuğu için id parametre dizisi belirtilmemiş. "sidebar-1" varsayılanına dönülüyor. id değerlerini kendiniz "sidebar-1" olarak düzenleyip, bu iletiyi gizleyebilir ve var olan kenar çubuğunun içeriğini koruyabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen WordPress hata ayıklama bölümüne bakın. (Bu ileti 4.2.0 sürümünde eklendi.) in /home/u1302168/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Notice: register_sidebar işlevi yanlış çağrıldı. "Footer" kenar çubuğu için id parametre dizisi belirtilmemiş. "sidebar-2" varsayılanına dönülüyor. id değerlerini kendiniz "sidebar-2" olarak düzenleyip, bu iletiyi gizleyebilir ve var olan kenar çubuğunun içeriğini koruyabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen WordPress hata ayıklama bölümüne bakın. (Bu ileti 4.2.0 sürümünde eklendi.) in /home/u1302168/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Türkiye’ye kin kustu! ABD Senatosu’nda skandal 90 saniye « Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

Türkiye’ye kin kustu! ABD Senatosu’nda skandal 90 saniye « Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

15 Haziran 2024 - 02:27

Türkiye’ye kin kustu! ABD Senatosu’nda skandal 90 saniye

Türkiye’ye kin kustu! ABD Senatosu’nda skandal 90 saniye
Son Güncelleme :

23 Mart 2023 - 18:48

F-16 satışını engellemek için tüm gücüyle çaba harcayan Senato Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Menendez, bu kez Dışişleri Bakanı Blinken’a skandal sorular sordu.

Türkiyeye kin kustu ABD Senatosunda skandal 90 saniye

ABD‘nin başkenti Washington’da Türkiye‘ye karşı çıkışlarıyla tanınan ve özellikle F-16 satışı için direnç gösteren Senatör Bob Menendez, bu kez 2024 Mali Yılı Dışişleri Bakanlığı Bütçe Talebi oturumunda skandal açıklamalar yaptı.

Ankara, Washington’dan 40 adet yeni Blok 70 F-16 jeti ve elindeki F-16 savaş uçaklarını modernize etmek için de 80 adet kit almak istiyor. Yunanistan‘a gösterdiği dostlukla bilinen Senato Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Bob Menendez, geçtiğimiz yıl yaz mevsiminden bu yana söz konusu satışa karşı çıkıyor.

Joe Biden yönetimi Türkiye’ye yeşil ışık yakmasına rağmen New Jersey Senatörü Menendez ile Yunan asıllı siyasetçiler birçok adım attı. 2022 yazında Yunanistan’ın kuzeyindeki Dedeağaç Limanı’nı da ziyaret eden Menendez, sonraki aylarda defalarca Türkiye’ye F-16 satışına izin vermeyeceğini yineledi.

Türkiyeye kin kustu ABD Senatosunda skandal 90 saniye

Temmuz 2022’de Yunan asıllı bazı siyasetçilerin imzasıyla Amerikan Temsilciler Meclisi’ne bir tasarı sunuldu. Tasarıda, Türkiye’ye 40 adet yeni F-16 jeti ve 80 adet modernizasyon kiti satışını bazı koşullara bağlayan maddeler vardı.

BENZER HABERLER


Deprecated: 3.1.0 sürümünden başlayarak, bir parametre ile çağrılan WP_Query işlevi kullanımdan kaldırıldı! caller_get_posts kullanımdan kaldırıldı. Yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/u1302168/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078