Twitter, Leman Sam'ın reaksiyon çeken ırkçı paylaşımını sildiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

27 Kasım 2022 - 18:31

Twitter, Leman Sam’ın reaksiyon çeken ırkçı paylaşımını sildi

Geçtiğimiz gün İstanbul Başakşehir’de lüks cipiyle köpeği ezerek öldüren Katarlı şahsa tepki gösteren ünlü sanatçı Leman Sam, sosyal medya …

Son Güncelleme :

13 Ocak 2022 - 13:25

Twitter, Leman Sam’ın reaksiyon çeken ırkçı paylaşımını sildi

Geçtiğimiz gün İstanbul Başakşehir’de lüks cipiyle köpeği ezerek öldüren Katarlı şahsa tepki gösteren ünlü sanatçı Leman Sam, sosyal medya hesabından eleştiri alan bir paylaşım yaptı.

Söz konusu şahsa tepki gösteren Leman Sam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yıllar önce bu soysuz Araplara tepkili olduğum içi uzun süreli lince maruz kalmıştım, şimdi herkes ne mal olduklarını anladı. Daha bunlar iyi günler, ekmeğe ortak yakında toprağa da ortak olacaklar. Bıçaklamalar, tecavüzler, sonu yağmadır bunun. Hiç şikayet etmeyin, göz göre göre geldi” ifadelerini kullandı.

“İYİLER BURADA KALMAK İSTEMİYOR”

Şarkıcı Leman Sam’ın paylaştığı mesajda “Soysuz Araplar” şeklinde ırkçı bir ifade kullanması ise büyük tepki topladı.

Leman Sam daha sonraki paylaşımda ise, ırkçı sözlerini yumuşatmak için “Elbette iyileri de var ancak onlar da burada kalmak istemiyor, burayı kullanıp kapağı Avrupa, Kanada ve diğer uygar ülkelere atıyorlar” dedi.

Leman Sam ayrıca, neden böçyle ırkçı bir mesaj paylaştığını da şu cümlelerle anlatmaya çalıştı:

“Tweet’i izlediğim bu video üzerine attım. Çocuklara hayvanlara yeşil alanlara yapılan her türlü hainlikler karşısında, hangi ülke veya ırk olursa olsun tepkim aynıdır. Bu kez katarlı idi. Bir dini ve ırkı hedef almam. İlk kez böyle bir mesaj atmadım.Genelleme yapmam yanlış olabilir.”

TWITTER ATILAN IRKIÇI TWEET’İ SİLDİ

Irkçı tweet’in ardından sosyal medya devi Twitter, Leman Sam’ın attığı mesajı sildi.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.