UBP, Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi’ne yönelik ziyaretlerini sürdürüyorKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

31 Ocak 2023 - 11:03

UBP, Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi’ne yönelik ziyaretlerini sürdürüyor

UBP, Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi’ne yönelik ziyaretlerini sürdürüyor
Son Güncelleme :

07 Aralık 2022 - 9:42

 

Ulusal Birlik Partisi adayları, 25 Aralık’ta yapılacak Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi’ne yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.

UBP Gönyeli- Alayköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Amcaoğlu, “Güçlü Belediye Güçlü Gelecek” adlı resmi kampanyasını başlatarak, halkın ihtiyaç duyduğu hizmeti en doğru ve adil şekilde alabilmesi için çalışacağını, rozete göre değil, herkese şeffaf, eşit ve en hızlı hizmeti vereceklerini belirtti.

UBP’nin Mehmetçik-Büyükkonuk Belediye Başkan adayı Dr. Fatma Çimen Tuğluda,bölge turizmini geliştirmenin öncelikli hedefleri olduğuna işaret ederek, önceliklerinin Bafra Halk Plajı’nı tekrar devreye koyup çalıştırmak olduğunu kaydetti.

UBP Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Sadık Gardiyanoğlu ise, İnşaat Müteahhitleri Birliği ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret ederek, Lefkoşa’daki imar projeleri ve özel gereksinimli bireylere yönelik projelerini anlattı.

UBP Geçitkale-Serdarlı Belediye Başkan Adayı Halil Kasım ise, bölge halkının hak ettiği yaşam kalitesini artırmak için sürdürülebilir bir kalkınma modeli yaratmak gerektiğinin altını çizerek, bunu yaparken bölge muhtarlarıyla birlikte hareket edeceklerini vurguladı.

UBP Gazimağusa Belediye Başkan adayı Erdal Özcenkde,DAÜ’nünGazimağusa için büyük bir avantaj olduğunu ve kentin DAÜ ile daha da birleşmesi gerektiğini söyleyerek, bazı dersliklerin pilot bölge olarak Kaleiçi’ne taşınabileceğini söyledi.

İskele Belediye Başkanı ve UBP’nin başkan adayı Hasan Sadıkoğlu ise, Ötüken Özel Eğitim Okulu’na 3 yeni derslik daha yapacaklarını ifade ederek, projenin hazır olduğunu belirtti ve özel gereksinimli bireylere desteklerinin yeni dönemde de devam edeceğini vurguladı.

UBP’nin  Lefke Belediye Başkanı Adayı Adil Özgey de,belli bir yaşa gelmiş insanların Lefke’ye gelip tatil yapmalarını sağlamak amacıyla İleri Aktif Yaşam Merkezi’ni kurmayı hedeflediklerini belirterek, Lefke’nin ekonomik olarak kalkınabilmesi için yeni projelere gereksinim olduğunu söyledi.

Kıbrıs Haber