UBP,belediye başkan adayları 25 Aralık’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere yönelik çalışmalarını sürdürüyorKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

31 Ocak 2023 - 09:39

UBP,belediye başkan adayları 25 Aralık’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere yönelik çalışmalarını sürdürüyor

UBP,belediye başkan adayları 25 Aralık’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere yönelik çalışmalarını sürdürüyor
Son Güncelleme :

05 Aralık 2022 - 5:42

Başbakan, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ünal Üstel Demirhan, Cihangir, Gaziköy, Yiğitler ve Akıncılar köylerini ziyaret etti.Üstel’e ziyaretinde UBP Değirmenlik-Akıncılar Belediye Başkanı Adayı Ebru Törehan’ın yanı sıra bazı bakan ve milletvekilleri de eşlik etti.

Mesarya bölgesinin üretim için ne kadar değerli olduğunun bilincinde olduklarını söyleyen Üstel, bölgede 3-4 yıl içinde sulu tarıma geçilebileceğini açıkladı. Yerel yönetimlerde yaşanan sorunun giderilmesi için reform gerçekleştirdiklerini anımsatan Üstel, güçlü bir KKTC için yola çıktıklarını, bunun için de güçlü yerel yönetimlere ihtiyaç olduğunu söyledi. Değirmenlik Akıncılar bölgesinde Ebru Törehan’a destek olunması çağrısı yapan Üstel, “Böylelikle bölge gelişecek ve kalkınma hamlesinin ilk adımları atılacak” dedi.

Ebru Törehanisebölgenin ekonomik kalkınmasının öncelikli hedefleri olduğuna dikkat çekti. Ülkede motor yarışlarının her geçen gün geliştiğini ve bu potansiyelin kullanılması gerektiğini kaydeden Törehan, Akıncılar’da uluslararası standartlara sahip bir drag pistini yapacaklarını açıkladı.

UBP Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Sadık Gardiyanoğlu, LTB Başkanı olması halinde on yıldır Lefkoşa’ya yapılamayanların kısa süre içerisinde tamamlanacağını kaydetti. Yazılı açıklama yaparak, belediyenin son on yıllık çalışmalarını, projelerdeki eksik ve hatalı yerleri yarın açıklayacağını ifade eden Gardiyanoğlu Lefkoşa İmar Planı’nı revize ederek hem gençlerin daha uyguna ev almalarını sağlayacaklarını hem de inşaat ruhsat gelirleri ile belediye gelirlerinin arttırılacağını belirtti.

Seçim çalışmalarını sürdüren Güzelyurt Belediye Başkanı ve UBP’nin başkan adayı Mahmut Özçınar, Güzelyurt ve köylerindeki tarım potansiyelini daha da ileriye taşıyacaklarının altını çizdi. Yaptıkları planlı programlı çalışmalarla Güzelyurt’u marka bir şehir haline getirdiklerini hatırlatan Özçınar, mali yapısı güçlü bir Güzelyurt oluşturduklarını ve bunu sürdürülebilir hale getireceklerini kaydetti.

İskele Belediye Başkanı ve UBP İskele Belediye Başkan Adayı Hasan Sadıkoğlu, yerel seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu. Yeni dönemde hedefinin kalkınmanın sürdürülebilir bir noktaya ulaşması olduğunu söyleyen Sadıkoğlu, halkın yaşam kalitesini daha da üst seviyeye çekecek yeni projeler ile yollarına devam edeceklerini vurguladı.

UBP Mesarya Belediye Başkan Adayı Kürşat Özer,yazılı açıklama yaparak kısa, orta ve uzun vadeli projeleriyle ilgili bilgi verdi.Ana geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan bölge halkının yatırımlarla teşvik edilmesi gerektiğini söyleyenÖzer, hayvancılık ve tarımda alt yapı ve üst yapı sorunları olduğunu kaydetti; projelerinin hayat bulmasıyla köyden kente göçün de azalacağını belirtti.

Beyarmudu Belediye Başkanı ve UBP Belediye Başkan adayı İlker Edip, yerel seçimlere yönelik yaptığı açıklamada, “Durmak yok” vurgusu yaptı. Bölge halkının hayat kalitesini yükseltecek yeni projeler hazırladıklarına dikkat çeken Edip, bölgedeki sorunları bildiklerini ve merkezi hükümet ile birlikte sorunları bir bir çözeceklerini söyledi.

Kıbrıs Haber