Ukrayna'da helikopter düştü! İçişleri Bakanı öldüKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

4 Şubat 2023 - 01:53

Ukrayna’da helikopter düştü! İçişleri Bakanı öldü

Ukrayna’da helikopter düştü! İçişleri Bakanı öldü
Son Güncelleme :

18 Ocak 2023 - 12:11

Başkent Kiev yakınlarındaki Brovary’de gerçekleşen kazada helikopter çocuk yuvası ve apartmanın üstüne çakıldı. Kazada Ukrayna İçişleri Bakanı hayatını kaybetti.

Rusya‘nın işgaline karşı savaşan Ukrayna‘da bugün bir helikopter kazası yaşandı. Başkent Kiev yakınlarındaki Brovary şehrinde bir helikopter bir çocuk evi ve apartmanın üstüne çakıldı. Yetkililer, kaza sırasında yuvada çocukların bulunduğu bilgisini verdi.

Ancak dakikalar sonra yapılan açıklama, şok etkisi yarattı. Ukrayna İçişleri Bakanı, yardımcısı ve bir müsteşarın kazada yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Uluslararası haber ajansı Agence France-Presse (AFP), Ukrayna İçişleri Bakanı Denys Monastyrskiy’in öldüğünü dünyaya ‘son dakika‘ koduyla geçti.

3/3 

1/3

Kazada bakan ve yardımcısının yanı sıra 14 kişinin daha öldüğü belirtiliyor. Hayatını kaybedenler arasında, iki çocuk da var. Yaralanan 10 çocuk ise hastaneye taşındı.

Ukrayna Ulusal Polis şefi Igor Klymenko, kazada yaşamını yitirenlerden dokuzunun helikopterle seyahat ettiği bilgisini verdi.