Ümit Özdağ'ın Suriyeli kuyumcuya yaptığı ırkçılık reaksiyon topladı!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

28 Ocak 2023 - 09:16

Ümit Özdağ’ın Suriyeli kuyumcuya yaptığı ırkçılık reaksiyon topladı!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İzmir’de Suriye uyruklu Türkiye vatandaşı bir kişinin işlettiği kuyumcuya girerek kimlik ve dükkanının …

Ümit Özdağ’ın Suriyeli kuyumcuya yaptığı ırkçılık reaksiyon topladı!
Son Güncelleme :

28 Aralık 2021 - 11:32

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İzmir’de Suriye uyruklu Türkiye vatandaşı bir kişinin işlettiği kuyumcuya girerek kimlik ve dükkanının ruhsatını sordu. Kuyumcuya “Vatanına dönmeyi ister misin?” diye soran Özdağ, “Yok ben buradayım. Burada iş var” yanıtını aldı. 

Özdağ, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler için, “7 sene önce Türkiye’ye gelmiş. Türkçesi çok az. Vatandaşlık almış. Üstüne silah ruhsatı. Şanlıurfa’dan aldığı kuyumculuk kimlik kartı ile İzmir’de kuyumcu dükkanı açmış. Bunlardan 900 bin tane daha var. Türkiye, tehlikenin farkında değil misin?” ifadelerini kullandı.

Özdağ’ın ırkçı tavırları ve sözleri birçok kişiden tepki topladı:

IRKÇILIĞI YETMEDİ ÜSTÜNE VATANDAŞA HAKARET ETTİ

Ümit Özdağ gelen tepkiler sonrası özür dilemek yerine, tepki gösterenlere, “Stratejik salaklar” diyerek hakaret etti.

Özdağ’ın, “Suriyeli kuyumcu ziyareti ile ilgili saldıran stratejik salaklar beni şaşırtmadı. Türkçe bilmeyen adam psikolojik testi nasıl geçti silah aldı? 900 bin kişiye vatandaşlık verildi. Bu demokrasi için tehdit değil mi? Amaç Suriyelileri Türkiye’ye sürüp pkkistan kurmak, kör müsünüz?” sözleri daha da büyük tepkiye neden oldu. 

 

KAYNAK: HABER7

Kıbrıs Haber