Venüs-Neptün karesi: Sonsuza kadar mutlu!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

31 Ocak 2023 - 10:21

Venüs-Neptün karesi: Sonsuza kadar mutlu!

Son Güncelleme :

26 Kasım 2022 - 16:14

Venüs-Neptün karesi: Sonsuza kadar mutlu!

Yeniye yer açtığımız, umut vadeden, olan biten neyse olumlu tarafından ele almaya çalıştığımız gökyüzündeki Yay sembolikleri bu hafta da etkin. 24 Kasım’da Yay burcunda yaşadığımız Yeniay’la hayallerimize doğru adım atmak isterken, yeni başlangıç arzusu içerisindeyiz. Özgür ve deneyime açık olduğumuz günler.Venüs-Neptün karesi: Sonsuza kadar mutlu!

Astrolog Seyran Ataklı

Mars (retro) İkizler, Jüpiter Balık, Venüs ve Merkür Yay burcunda değişken enerjileri zirveye taşıyorken, katı ve ısrarcı değil, esnek olacağız. Farkındalık artarken, ufkumuzu genişletmek için gökyüzü cesaret verecek. Olaylara farklı pencereden bakacak, kimi zaman dürtüsel davranacak, coşkuyla hareket edeceğiz.

Gelişmek ve genişlemek Jüpiter’in işi, hangi konuya yatırım yapmak istiyorsanız mükemmel bir hafta, ancak fiziksel genişleme de buna dahil. İştah açıklığı, tembellik artacağından dikkat etmezseniz kilo alabilirsiniz.

Mars her ne kadar retro harekette kısıtlayıcı ve baskılayıcı olsa da, Jüpiter’in ileri harekete başlaması kararsızlık ve yetersizlik duygusunu bir parça azaltacak gibi görünüyor. 2023’de yapmak istedikleriniz için bu Yeniayı, bu haftayı değerlendirebilirsiniz. İnancınızı korumalı, hayattan gerçekten ne beklediğiniz gerçekliğiyle yüzleşmelisiniz. Ticari atılımlarda bulunabilir, yeni eğitimlere başlayabilir, kişisel gelişim, akademik konularda başlangıçlar yapabilir, iş başvurularında bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Yeni deneyimlere kendinizi açmalı, ayağınıza gelen fırsatlar varsa değerlendirmelisiniz.


Uzun, kısa yolculuk planları yapabilir, yollara düşebilir, yurtdışı, yabancılar, uluslararası ticaret alanında yeni bağlantılar, sosyal medya, basın-yayın alanında gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Evinizi değiştirebilir, uzun zamandır yaşadığınız şehirden göç edebilirsiniz. Küslüklerinizi sonlandırın, karşınızdakine anlayışla yaklaşın, duyarlı davranın. Sanat, reklam, organizasyon, güzellik, estetik konuları öne çıkarken, bu alanlarda rahat harcamalar yapmak mümkün. Venüs ve Merkür’ün el ele seyahatiyle sosyal olabilir, arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz.

Gölge yönüyle kazalara açık bir dönem, özellikle trafikte dikkat etmek gerekiyor. Çalışma hayatında polemiklerle, rekabetlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Yargılayıcı olmayın, olayları farklı bakış açısıyla ele alın. Güçlü Yay enerjisi vizyonunuzu beslesin.

Venüs ve Merkür’ün Mars karşıtlığı ve yine 1 Aralık itibariyle Neptün karesi konsantrasyon ve dikkat dağınıklığını meydana getirebilir.


KİMSEYİ İDEALLEŞTİRMEYİN

Dolandırıcılara dikkat edin. Göz boyayan reklamlar yanlış alışverişlere yönlendirebilir. Olaylara objektif yaklaşmakta zorlanabiliriz. Acil ve önemli kararları bugünlerde vermeyin. Kanma, kandırılma enerjileri aktifleşecektir. Gerçek yüzünü saklayan kişilere dikkat edilmeli, fazla beklentilere kapılmamalı, kimseyi gözümüzde büyütmemeliyiz. Önemli evraklarınızı, kişisel eşyalarınızı güvende tutun, bilgi hırsızlıklarına karşı temkinli olun. Nereye ne gönderdiğinize, ödemelerinize dikkat edin, internet alışverişlerinde güvenilmeyen adreslerden alışveriş yapmayın.

Venüs-Neptün karesi duygusal sarhoşluktur. Bu sarhoşluktan çıkılamayan durumlarda aldanma acı getirir. Diğer yönüyle gizli ilişkilere meyledilebilir, imkansız aşklara duyulan heyecan artar. Bence en tehlikeli yanı, kişi neye inanmak istiyorsa gözü kapalı ona inanır. Bazen bir ilişkiyi sürdürmek için kendi kurban rolünü üstlenebilir.

Masallarda olan prensin genç kıza rastlayıp görür görmez aşık olması ve ‘sonsuza kadar mutlu yaşadılar’ şeklinde sonlanması bu açının ironisidir. Eh biliriz ki olaylar pek de böyle gelişmez. Sevgiye duyulan açlık hayal kırıklığı getirebilir. Tam da Yay burcunun iyimser tablosunu konuşuyorken olana da olmayana da şükretmek en doğrusu.. Kendinizi sevin, öz değerinize sahip çıkın. Maddi kayba uğramamak için para konularında 8 Aralık’a kadar temkinli olun.

Mutlu haftalar…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.